Fotowoltaika

 

 

Skontakuj się z nami a dopasujemy instalację do potrzeb Twojego domu lub Firmy, tak aby maksymalnie obniżyć rachunki za energię elektryczną

Zobacz jak działa instalacja fotowoltaiczna

W zależności od systemu (sieciowe, autonomiczne) istnieje wiele możliwości ich zastosowania. Łączy je jedna wspólna cecha – wszystkie systemy PV produkują energię elektryczną. Obecnie najbardziej rozpowszechnionym systemem PV, mającym też istotny wpływ na masową produkcję, mają elektrownie słoneczne podłączone do sieci, nazywane w branży jako systemy PV ON-GRID („grid” z angielskiego to polska „sieć”)

Schemat typowej domowej instalacji fotowoltaicznej, zrodlo archiwum firmy Europa Solar Prodaction

Oferujemy :

Zestawy fotowoltaiczne713b8eee2c

Oferowane pakiety stanowią najmniejsze źródła solarne montowane zazwyczaj na dachach domów jednorodzinnych, budynkach gospodarczych czy biurowych. Dysponujemy innowacyjnymi zestawami fotowoltaicznymi, które spełniają największe wymagania użytkowników w całym kraju.

 

Zestaw fotowoltaiczny charakteryzuje się:

– brakiem konieczności posiadania koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej,

– brakiem konieczności prowadzenia działalności gospodarczej,

– minimum formalności – w celu przyłączenia systemu do sieci wystarczy pisemne poinformowanie o tym operatora sieci dystrybucyjnej pod warunkiem, że obiekt, na którym instalacja jest zainstalowana ma już swoje przyłącze energetyczne na moc nie mniejszą niż moc wytwórcza źródła,

– brakiem opłat za przyłączenie do sieci, a koszt zainstalowania inteligentnego licznika ponosi operator sieci dystrybucyjnej.

 

Montaż paneli

Sposoby i miejsca montażu

Umiejscowienie paneli solarnych jest bardzo istotne, ponieważ zależy od tego ilość promieni słonecznych jaka do nich dotrze i tym samym ile energii zostanie wyprodukowane. Montaż paneli fotowoltaicznych może mieć miejsce w gruncie, na ścianach czy tarasach, a także na dachach – zarówno skośnych, jak i płaskich.

W przypadku dachów skośnych, moduły przylegają do ich powierzchni, a najczęściej wykorzystuje się do tego specjalne haki, które montuje się pod dachówką. Moduły przytwierdzane są do szyn aluminiowych, a dzięki znajdującym się w nich otworom, proces ten przebiega bezproblemowo. Co ciekawe, system pełni jednocześnie funkcję ochronną dachu. Inaczej jest w przypadku dachów płaskich – tutaj konieczne jest wykorzystanie konstrukcji, dzięki której moduły ułożone będą pod kątem 30 stopni. Najczęściej stosuje się konstrukcje przykręcane do dachu, by jego obciążenie było jak najmniejsze. Dachy są najpopularniejszymi powierzchniami do montażu paneli fotowoltaicznych, zapewniają oszczędność miejsca i łatwość montażu, jednak wybór miejsca jest całkowicie zależny od Państwa potrzeb i celów. Nasi specjaliści chętnie doradzą sposób i miejsce montażu.

Warto pamiętać, by moduły były skierowane na południe (ew. wschód lub zachód, wykluczając północ) i by nie padał na nie cień budynków czy drzew sąsiadujących z danym miejscem, co może ograniczyć dopływ promieni i tym samym zmniejszyć wydajność całego systemu. Warto również zwrócić uwagę, by w trakcie montażu paneli fotowoltaicznych nie doszło do uszkodzenia dachu – konieczne jest zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa i sprawdzonych systemów mocowań paneli fotowoltaicznych.


Pakiet Osiągana moc * Zawartość zestawu Zastosowanie
Mini 2,25 kW 9 modułów PV 250 WpSystemy mocowań
Inwerter
Kable, zabezpieczenia
Instrukcja montażu
praktycznie wszystkie urządzenia domowe (żelazko,czajnik elektryczny itp.) oraz zasilanie tymczasowych placów budowy,
umożliwia podtrzymanie zasilania w miesiącach zimowych,
Basic 3,00 kW 12 modułów PV 250WpSystemy mocowań Inwerter
Kable, zabezpieczenia
Instrukcja montażu
praktycznie wszystkie urządzenia domowe (żelazko, czajnik elektryczny itp.) oraz zasilanie tymczasowych placów budowy
umożliwia podtrzymanie zasilania w miesiącach zimowych
pakiet zalecany jedynie do zasilania gospodarstwa domowego
Optimum 4,00 kW 16 modułów PV 250WpSystemy mocowań
Inwerter
Kable, zabezpieczenia
Instrukcja montażu
zasilenie wszystkich urządzeń domowych i większości przemysłowych
cele zarobkowe: nadwyżka wyprodukowanego prądu możliwa do sprzedaży dla zakładu energetycznego

Zestawy i inne produkty do nabycia w naszym sklepie

 

 

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku